Festival toob pimedasse veebruarikuusse pisut valgust ning ootab kontserdipublikut nii Rootsi-Mihkli kirikusse ja Tallinna Raekotta kui ka lõppkontserdile Kaarli kirikusse!
Festivali kunstiline juht on ooperilaulja Pille Lill.


23. veebruaril tähistatakse Tallinna Kaarli kirikus Eesti Vabariigi sünnipäeva koos suurejoonelise kontserdiga “SAJAGA EDASI, EESTI”, kus esitusele tuleb Cyrillus Kreegi “Reekviem” ja Jean Sibeliuse 7. sümfoonia Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkesteri, RO Estonia Poistekoori ja Estonia Seltsi Segakoori koostöös. Solistina teeb kaasa tenor Oliver Kuusik ning dirigendipuldis astub ülesse Jaan Ots.

KAVA / PROGRAM
Cyrillus Kreek (1889–1962)
Reekviem c-moll (1927) / Requiem C minor
Introitus, Dies irae, fragment Recordare, Oro supplex, Domine Jesu, Hostias, Sanctus, Agnus Dei

Jean Sibelius (1865-1957) Sümfoonia nr 7 C-duur op 105 /
Symphony No. 7 in C major Op. 105

Requiem on loodud segakoorile, tenorisoolole, sümfooniaorkestrile ja orelile. Kreek komponeeris oma Requiem’i eestikeelsele tekstile, võttes aluseks Schultz-Bertrami 19. sajandil tõlgitud Mozarti reekviemi teksti. Kreegi käsikirjas on ka ladinakeelne tekst, kuid see on lisatud hiljem ja mitte Kreegi enda poolt. Nõukogude ajal oleks olnud võimatu kanda vaimulikku teost ette eestikeelsena, nõnda siis said vähesed ettekanded toimuda vaid võõrkeelse tekstiga. Helilooja on siiski näinud teost eelkõige eestikeelsena.

Helilooja Eduard Tubin on kirjutanud Kreegi Requiem’i kohta: “Ei leidu sügavamalt läbitunnetatud, suurema seesmise soojuse ja hardumusega – ent siiski rangelt tasakaalus – kirjutatud samalaadilist teost kui seda on Kreegi Requiem.”


Alates 2006. aastast on festival pööranud tähelepanu abivajajatele meie ühiskonnas ja oleme selleks loonud heateo algatuse motoga “TÕSTA PILK JA AVA SÜDA”.

2019. aastal toetatakse kampaania raames erakoole instrumentide soetamisel pillide õpetamiseks.
PLMF annetab projektide heaks 25% oma festivali piletitulust ning kutsume ka teid üles annetama SIIN:
MTÜ Muusikute täiendõppe keskus, EE037700771003227591, AS LHV Pank, märgusõnaga „Tõsta pilk ja ava süda“.

Allikas: https://plmf.ee/et/tallinna-talvefestival/; https://plmf.ee/et/kontsert/tallinna-talvefestivali-loppkontsert/
Piletid müügil Piletilevis.

Lisa kontsert kalendrisse - Link!