Pühapäeval, 30. septembril kell 16 toimub Tallinna Kaarli kirikus Roman Toi mälestuskontsert «Tere, õnnistud isamaa...».

Roman Toi (18.06.1916 - 7.05.2018) oli väliseesti koorielu eestvedaja ning laulupidude hing, koorijuht, pedagoog, organist ja helilooja. Ta on olnud Toronto Eesti Meeskoori ja segakoori Estonia dirigent, väliseesti laulupidude ning 1990 ja 1994 Eesti laulupidude üldjuht. Toi oli Toronto Kuningliku Konservatooriumi kompositsiooni, muusikateooria ja koorijuhtimise õppejõud ja avaldanud hulganisti muusikaartikleid.

Roman Toi osales aktiivselt mitmetes ühiskondlikes liikumistes, on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia audoktor, Eesti Kooriühingu auliige ning Viljandi linna aukodanik. Talle on omistatud riigivapi IV klassi teenetemärk ja mitmed EELK teenetemärgid ning Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali elutööpreemia.

Tema rikkalikus ja mitmekülgses heliloomingus on nii vokaal- kui instrumentaalteoseid, sh palju isamaalise ja vaimuliku sisuga loomingut ning eesti rahvamuusika intonatsioone.

Kontserdil esitavad Roman Toi muusikat:

Arete Kerge, sopran
Priit Volmer, bass
Mati Mikalai, klaver
Piret Aidulo, orel
Ene Salumäe, orel
Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Mikk Üleoja
Rahvusooper Estonia Poistekoor, dirigent Hirvo Surva
Estonia Seltsi Segakoor, dirigent Heli Jürgenson
Eesti Rahvusringhäälingu Segakoor, dirigent Hirvo Surva
Kaarli Kiriku Kontsertkoor, dirigendid Pärtel Toompere ja Piret Aidulo
Kontserdi korraldab Eesti Kooriühing, kunstiline juht on Hirvo Surva, ülekande teeb Klassikaraadio

Kava:

Roman Toi (1916-2018), sõnad Friedrich Robert Faehlmann (1798-1850) – Kantaat sopranile, segakoorile ja orelile "Suur on, Jumal, Su ramm" (1967).
Roman Toi – "Palve Ketsemani aias" (1985)
Roman Toi – "Hällilaul" (1995) / sõnad Paul Härm / pühendatud Alfred Karindile (1908-1996)
Roman Toi / sõnad Friedrich Reinhold Kreutzwald (1803-1882) – Lühikantaat meeskoorile, bassile ja klaverile "Mu laul" (1968), pühendatud Stockholmi Eesti Meeskoorile
Roman Toi / sõnad Juhan Liiv – "Auf, traute Bruder, zum Gesang" (1975) / Fantaasia. korp! Vironia Riia-aegne värvilaul korp! Vironia 75. aastapäeva jumalateenistuseks
Roman Toi / sõnad Vanast Lauluraamatust – "Laota armutiivad" (1978), pühendatud Juhan Aavikule
Rudolf Tobias / sõnad 1.Kor 3:16 – "Eks teie tea"
*Roman Toi / sõnad Uus Lauluraamat – Kantaat segakoorile, solistile ja orelile "Te Deum laudamus" (Sind, Jumal, kiidame)

Sissepääs tasuta.

Allikas: kultuur.postimees.ee, klassikaraadio.err.ee

Lingid:
Sündmus facebooki lehel - Roman Toi mälestuskontsert
Lisa kontsert oma kalendrisse: