2. novembril kell 19.00 Tallinna Kaarli kirikus
Tallinna Kammerkoor, Estonia Seltsi Segakoor
Solistid Arete Kerge ja Tamar Nugis
Orelil Ene Salumäe
Juhatab Heli Jürgenson
Kavas G. Fauré Reekviem ja A. Pärdi Salve Regina
Gabriel Fauré on tuntud harukordse meloodiameistrina, tema harmoonia on peen ja originaalne. Koorijuhi ning organistina oli Fauré kirikumuusika novaator, kujundades välja prantsuse stiili, mis sai aluseks Debussy ja Raveli muusikalisele impressionismile. Ta oli ka suurepärane õpetaja ning Pariisi Konservatooriumi direktor.
Reekviem on Gabriel Fauré tuntumaid ja kaunimaid teoseid, millest on siiani käibel mitmeid eri seadeid.
Helilooja on öelnud: “Mis puutub minu reekviemi, olen ma võib-olla vaistlikult püüdnud põgeneda selle eest, mis on õige ja nõuetele vastav - pärast kõiki neid aastaid, kui ma saatsin orelil matuseteenistusi. Ma tean seda kõike peast! Tahtsin kirjutada midagi erinevat.”
Fauré Reekviem on helge, selles puudub „Dies irae” (raevu päeva) osa. Lüürilise helikeele ja õrna tooni tõttu on Fauré Reekviemi nimetatud ka surma hällilauluks.

Eestile enim tuntust ja austust toonud helilooja Arvo Pärdi loominguline pärand on kirjeldamatu oma ilus, vaimsuses ning lihtsuses. Salve Regina on loodud 2001. aastal Esseni linna 1150. aastapäeva tähistamiseks ja pühendatud Esseni piiskopile dr Hubert Luthele.
Muusikalises mõttes võib Salve Reginat võrrelda lehtriga – just nagu vesi lehtris, liigub ka siin teos aeglaselt pöörlevate suurte ringidena, mis aga aina enam ja enam koondudes kõige sügavamasse punkti vajuvad.“ (CD „Adam’s
Lament“ (ECM 2012) buklet).
Piletid 10 eurot, saadaval Piletilevis ja enne algust kohapeal.