Laupäev, 21. Aprill 2018   
TutvustusUudisedHooaja kava SaavutusedKroonikaKontaktandmed
Lumepihu 2003

Nääride taassünd toimus seekord Virumaal

lumepihu2003_maetaguseEstonia Seltsi Segakoor ja Saue Poistekoor jätkasid aasta tagasi alustatud talvemuusikasarja “Lumepihu”. Seljataga on kontserdid Virumaal – Mäetagusel, Narvas ja Rakveres ning kaks kontserti Tallinnas.

Tegemist on kontsertetendustega, kus talveteemalised on nii laulud, nende vahele põimitud luuletused, lavaline liikumine kui ka esinejate riietus.

Osa laule on seotud kindlate aegadega rahvakalendris. Nagu aasta eest, nii ka seekord taaselustub nääritemaatika, mis jõulude legaliseerimise järel jäi tagaplaanile. Mõistagi pakub „Lumepihu“ vastlalaule ja Põhjamaa-teemat.

Võrreldes möödunud aastaga oli kavas täiendusi, sealhulgas üks esmaettekanne – ukraina rahvalaulu „Küll on kena kelguga“ segakooriseade, mille on teinud Erkki Pehk. See ja liivi rahvalaul „Vastalova“ Veljo Tormise töötluses on ühtlasi „Lumepihu“ ainsad mitte-eesti laulud.

Nääriteemat esindavad Gustav Ernesaksa, Urmas Sisaski ja Rene Eespere looming, Põhjamaa-teemat aga Evald Aava „Me oleme Põhjamaa lapsed“ ja kontsertetenduse lõpus kõlav Ülo Vinteri „Põhjamaa, me sünnimaa“.

Estonia Seltsi Segakoori juhatajavad Heli Jürgenson ja Jorma Sarv, Saue Poistekoori aga Elviira Alamaa. „Lumepihu“ lavastaja on Piret Viisimaa, kontsertmeistrid – Gerli Kirikal ja Ulvi Kanter.lumepihu2003_narva5

Esimese talvemuusika kontsertetenduse andsid koorid 8. veebruaril päeval  Mäetaguse Rahvamajas (ülemisel pildil), samal õhtul esineti Narva Linnuse muuseumis (vasak pilt). 9. veebruaril oli „Lumepihu“ Rakvere Rahvamajas. 

Lisaks Virumaale said talvemuusikast seegi kord osa ka tallinlased - Matkamajas oli kontsert 13. veebruaril ning Õpetajate Majas 24. veebruaril kell 14. Viimatinimetatu toimus linna eritellimusel rahvuspüha puhul - tasuta kontserdina linnarahvale.

Möödunud aastal käisid Estonia Seltsi Segakoor ja Saue poistekoor „Lumepihuga“ Lõuna-Eestis – Tõrvas, Tartus ja Viljandis, lisaks esineti Keilas, Tallinnas ja Sauel. Aasta pärast aga jõuab „Lumepihu“ Lääne-Eestisse. 

Projekti on toetanud Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Eesti Kultuurkapital, Piletilevi ning teised firmad ja organisatsioonid.

Kuula:

Algus. „Langeb lund“ (Ü.Vinter)
„Küll on kena kelguga“ (sdn. E.Pehk)

lumepihu2003_narva4

 

 
In English In English

Estonia Seltsi Segakoori on oodatud uued lauljad kõikidesse häälerühmadesse!

Loe edasi...
Kooriliikmetele
Logi sisse/välja
Sel hooajal toetavad meid:
Bänner
Bänner
© 2018 Estonia Seltsi Segakoor - Mixed Choir of Estonia Society
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.