Laupäev, 21. Aprill 2018   
TutvustusUudisedHooaja kava SaavutusedKroonikaKontaktandmed
Reis USA Läänerannikule 1.-13.09.1999

 

Lääneranniku Eesti Päevad - Los Angeles 3. - 6. september

1. ja 2. september
Tallinn-Kopenhaagen-Frankfurt-Los Angeles
Saabumine Los Angelese äärelinna Long Beach'i, Lääneranniku Eesti Päevad toimumiskohta

3. september

Proov Avenue Hyatt Aktus

 

10.30 (Eestis 20.30) avaaktus, laulab ka Estonia Seltsi Segakoor
12.00-17.00 linnaekskursioon
14.00 ESTO EXPO avamine, ESTO EXPO-l töötab Tallinna infostendi juures ka keegi Estonia Seltsi Segakoori lauljatest, kes ekskursioonil ei osale
14.30 kontserdi annab Arsise kellade koor
17.00 tutvumisõhtu Kalifornia stiilis
22.00 avatud on Esto klubi

4. september
8.30 interneti seminar, kus Portlandi Osariikliku Ülikooli majandusprofessor dr Toomas Palm annab ülevaate infost Eesti internetis ning näitab "vinget, väsket ja viletsat" Eesti kodulehekülgedel (see jäi kahjuks ära)
9.00 laulupeo proov
10.00 turismiseminar ESTO EXPO raames
15.00 Lääneranniku Eesti päevade laulupidu
Kava
20.00 Sirje ja Väino Puura ning teiste solistide kontsert
22.00 jälle ESTO klubi

5. september
8.00 Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides XIII rahvusorganisatsioonide kongressi istung
TALLINNA SÕPRUSLINN ON EESTI TUTVUSTAMISEL EDUKAIM
USA XIII Eesti Rahvusorganisatsioonide Kongressi lääneranniku istungil tõdeti muuhulgas vajadust saada jagu USA eestlaste organisatsioonide senisest suletusest ning töötada rohkem tavaliste ameeriklastega, et nad Eestit senisest paremini tunneksid.
Istungil eesotsas Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides esimehe Mati Kõivaga arutati väliseestlaste uusi rolle uues olukorras, kus Eesti iseseisvus on taastatud. Peale igakülgse selgitustöö Washingtoniga Eesti pääsemiseks NATO-sse peeti esmatähtsaks ülesandeks Eesti tutvustamist ja tema maine kujundamist USA-s.
Portlandi eestlaste esindajate Liina Teose, Thomas Palmi, Tiit Heinsoo ja Kalle Merilo m"arkisid selle edu "uhe olulisema tegurina n"aiteks eestlaste osavõttu Rooside Festivalidest, mida televisioon kannab üle kümnete miljonite ameeriklaste kodudesse. Veelgi rohkem tuntust lisas Eestile asjaolu, et Rooside Festivali juhtkond võimaldas Portlandi eestlastel möödunud aastal korraldada festivali raames erinevate rahvuste tantsupidu, millest festivali juhtkond oli vaimustuses.
Rooside Festivalil osalenud kollektiive on lisaks teistele sponsoritele toetanud rahaliselt Tallinna Linnavalitsus. Kohalikud eestlased püüavad Eesti kollektiivide tulekule veelgi kaasa aidata sellega, et külalisi Eestist püütakse majutada kodudes.
Portlandi eestlaste sõnul aitab nende Eesti tutvustamisel kaasa ka asjaolu, et ameeriklaste seas on populaarsust võitmas internatsionalism ning huvi erinevate rahvuskultuuride vastu, samuti see, et Eesti tutvustamine kohalike elanike seas toimub arusaadavalt ning sellega seotud inimestele meeldib seda tööd teha. 

15.00 kontsert-jumalateenistus, kus laulab ka Estonia Seltsi Segakoor
19.00 Estonia Seltsi Segakoori kontsert kohalikus luterlikus kirikus
KONTSERT LONG BEACH'IS TOIMUS 1. LUTERLIKUS KIRIKUS
Estonia Seltsi Segakoor andis iseseisva kontserdi Long Beach'i I Luterlikus Kirikus 5. septembril. Kontsert algas kell 19.00 kohaliku aja järgi (Eestis oli siis kell 5 esmaspäeva varahommikul).
Publiku ja koorilauljate hulk oli võrdne või pisut publiku kasuks, sest samal ajal algas Lääneranniku Eesti Päevade ball ürituste keskuses Hyatt Regency hotellis.
Siiski sai enamus Lääneranniku Eesti Päevadel osalejatest pildi meie tasemest avaaktusel, laulupeol ning meie iseseisva kontserdiga samal päeval teises kirikus toimunud kontsert-jumalateenistustel. Õhtusel kontserdil osalenud suhteliselt vähene publik võttis meid soojalt vastu ning nõudis lisa (publiku nõudmine ka rahuldati).
Kontserdi kava oli sajaprotsendiliselt Eesti helilooming ning peaaegu kõik laulud eestikeelsed. Kaks laulu on sugulaskeeltes (vadja ja soome). Sama kavaga esineme ka Portlandis ja Seattle'is.
Täpsemalt nägi meie kontserdikava välja järgmine:
Vaimulikud rahvalaulud, seadnud Cyrillus Kreek:
* Mu süda, ärka üles
* Ma tänan sind, et oled mind
* Ma tahan jätta maha
* Õnnis on inimene
Ester Mägi:
* Vaikne laul
* Viru lauliku mõtted
Veljo Tormise rahvalauluseaded:
* Pulmaliste saabumine (tsüklist "Vadja pulmalaulud", vadja keeles)
* Hellakese kutse
* Piirileikkilaulu (tsüklist "Ingerimaa õhtud", soome keeles)
* Kutse jaanitulele
* Pihlapuu
Riho Päts:
* Jaan läeb jaanitulele
Tuudur Vettik:
* Nokturn
Gustav Ernesaks:
* Sireli, kas mul õnne
Mart Saar:
* Lindude laul
Eduard Oja:
* Kangakudumise laul
Miina Härma:
* Tõnni kosjasõit
Seadnud Veljo Tormis:
* Kui mina alles
Rene Eespere:
* Ärkamise aeg
ning lisapalaks tuli Peep Sarapiku "Ta lendab mesipuu poole" Juhan Liivi sõnadele. 

23.00 ESTO klubi...

6. september
8.00 Eesti Organisatsioonide Liit Läänerannikul peab üldkoosoleku
10.00 rahvapidu "Knott's Berry Farm'i" lõbustuspargis ja sealses piknikuaias
Estonia Seltsi Segakooril vaba päev

 

Estonia Seltsi Segakoor Portlandis ja Seattle'is 

7. september
Lahkumine Los Angelesest Portlandi, majutamine üldlaulupeo ajal Eestit külastanud Clackamas Community College Chamber Choir'i lauljate kodudes
ESTONIA SELTSI SEGAKOOR VAHETAS ASUKOHTA AMEERIKAS
Teisipäeva, 7. septembri ennelõunal jõudis esimene pool ning pärastlõunal teine pool Estonia Seltsi Segakoorist Portlandi oma sõpradele külla. Osa lauljatest, sealhulgas siinkirjutaja võeti kohe lennujaamast auto peale ja sõidutati majutuspaika. Seetõttu jäi suurem ööbijate jagamine pealt nägemata. Nagu selgub, on Portlandis praegu oluliselt soojem ja ilusam ilm, kui see oli Los Angeleses. 

8. september
Ekskursioon Columbia jõe kurku, Hood'i mäele Timberline'is.

Pink Hood Suusk

9. september
Kontsert Portlandi eeslinnas Oregon City's
TAASKOHTUMISRÕÕM OREGON CITY-S
Portlandi eeslinn Oregon City oli Estonia Seltsi Segakoori esimene kontserdipaik. See toimus 9. septembril 1999 algusega kell 20 (Eestis oli siis 10. september ja kell 6 hommikul) katoliiklikus Apostel Johannese Kirikus.
Lisaks kohalikele eestlastele (sh. Thomas Palm ja Helle Merilo) olid loomulikult kohal sõbrad Clackamas Community Collage'i kammerkoorist ning nende dirigent Lonnie Cline, keda oli algul pisut raske ära tunda harjumatult lühikese soengu tõttu.
Kontsert nägi kava poolest välja samasugune, nagu Long Beachis, kuid Heli kommentaarid lauludele Kersti tõlkega olid põhjalikumad; samuti aplodeerisid kohalikud koorilauljad oluliselt valjemini ning Eduard Oja "Kangakudumise laul" põhjustas tormilise ovatsiooni (see laul on nende repertuaaris pikemat aega olnud). Samuti pidas Lonnie Cline emotsionaalse kõne enne viimaseid laule, andes edasi oma parimad soovid Estonia Seltsi Segakoorile.
Kaks lisapala olid seekord Peep Sarapiku "Ta lendab mesipuu poole" ning Aleksander Kunileiu "Sind surmani".
Kontserdi järel kogunes osa lauljaid David Riley juurde, et vaadata üheskoos pilte, mida ameerika koorilauljad tegid Eestis. Kuigi laual oli jookidest vaid Coca-Cola, tuli seltskond siiski mõttele laulda "Õllepruulijat" koos vastavate liigutustega. 
Reedel annab Estonia Seltsi Segakoor kontserdi teises eeslinnas Beavertonis Catlin Gable koolis.

10. september
Seaside ja Cannon Beach - ühesõnaga ekskursioon ookeani kaldale
20.00 kontsert Portlandi eeslinnas Beavertonis Catlin Cable koolis
TEINE KONTSERT PORTLANDIS
Reedel, 10. septembril 1999 kell 20 andis Estonia Seltsi Segakoor pärast tutvumist Oregoni osariigi ookeanirannikuga teise kontserdi Portlandis, täpsemalt Beavertonis Catlin Gable kooli Cabell'i keskuses. Sedapuhku oli saali kõla pisut parem kui eelmisel päeval helineelavate materjalidega sisustatud kirikus. Ka kontsert kujunes lühemaks, eelkõige tänu sellele, et Heli ja Kersti otsustasid laulude kommentaare lühendada. Järgmised kaks esinemist toimuvad Seattle'is. 

11. september
Ärasõit Seattle'isse, majutamine sealse ülikooli segakoori lauljate juures peredes. 
Kontsert Seattle'is
SEATTLE'IS KÕIGE ROHKEM KUULAJAID
Kontsert Seattle'i ülikoolilinnaku kirikus oli selles mõttes kõigist Ameerika kontsertidest parim, et seal oli kõige rohkem kuulajaid. Seattle'is võtsid koori vastu kohalikud eestlased, sealse Washingtoni Ülikooli kammerkoori ning ülikooli Balti õppetooli esindajad, kes majutasid lauljaid oma kodudes. Koori külaskäigu peakorraldajaks Seattle'is oli lätlasest õppejõud Guntis Šmidchens, kes valdab sisuliselt vabalt eesti keelt. Estonia Seltsi Segakoori esinemiste eelreklaam oli Seattle'is ehk veidi tõhusam kui mujal, sest kohalikus ülikooli infolehes "Baltic Fund News" oli esiküljel viide meie külaskäigule ja kontserdile. Juttu oli Washingtoni Ülikooli kammerkoori sidemetest Baltimaades. Järgmisel aastal tuleb kammerkoor Tallinna. Ühtekokku oli Estonia Seltsi Segakooril kaks ülesastumist - teine oli 12. septembril jumalateenistusel Läti kirikus, kus ka eestlased jumalateenistust peavad. Teenistuse viis läbi õpetaja Hendrik Laur.

12. september
Esinemine Seattle'is jumalateenistusel.
Tagasi Seattle'ist Portlandi.
19.00 lahkumispidu Portlandi koori ja kohalike eestlastega. Tantsuks mängib Portlandi band "Uued tuuled". Kõik on kutsutud!

13.-15. september
Portland-Los Angeles-Frankfurt-Helsingi-Tallinn

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
In English In English

Estonia Seltsi Segakoori on oodatud uued lauljad kõikidesse häälerühmadesse!

Loe edasi...
Kooriliikmetele
Logi sisse/välja
Sel hooajal toetavad meid:
Bänner
Bänner
© 2018 Estonia Seltsi Segakoor - Mixed Choir of Estonia Society
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.