Laupäev, 21. Aprill 2018   
TutvustusUudisedHooaja kava SaavutusedKroonikaKontaktandmed
Hooaeg 1998/1999

Hooaja plaan

1998

13. september - koori 5. sünnipäev

September, oktoober - proovid

November
Surnutepüha kontserdid
14.11 Viljandi Jaani kirikus
15.11 Haapsalu Lossikirikus
19.11 Tallinna Jaani kirikus
Kontserdite algus Viljandis ja Haapsalus kell 17.00, Tallinnas kell 18.00

Detsember
Menotti kogupereooper "Jõuluöö külalised" on laval ka sel hooajal!
05.12 - 18.00; 06.12 - 15.00, 18.00;  13.12 - 15.00, 18.00; 17.12 - 18.00; 19.12 - 15.00
11.12 - Gustav Ernesaksa 90. juubelisünniaastapäeva kontsert Estonia kontserdisaalis
27.12 - Afaasia Liidu jõulupidu Viimsis - neile, kel on ajukahjustuse tagajärjel kadunud või raskendatud kõnevõime

1999

Jaanuar
"Jõuluöö külalised": 02.01 - 18.00, 03.01 - 18.00, 07.01 - 18.00

Veebruar
21.02 kell 12.00 - esinemine Estonia kontserdisaalis aktusel, mis on pühendatud Eesti Kodanike Komiteede liikumise käivitamise 10. aastapäevale. Kavas Ester Mägi "Viru lauliku mõtted" ja Riho Pätsi "Ühte laulu tahaks laulda" ning veel mõned isamaalised laulud.
23.02 kell 18.00 - Estonia Talveaias tuleb Estonia Seltsi üritusel "Kes oli Gertrud Elisabeth Mara?" ettekandele J. N. Hummeli "An Madame Mara zum frohen Jahrenfest Weimar 1831" ning seda näidatakse ka ETV-s.

Märts
13.03 kell 12.00 - kontsert Niguliste kirikus. Ettekandele tuleb ka "An Madame Mara ..."

Aprill
16.-18.04 - laululaager koos kontserdiga Ardus
23.04 - Estonia Seltsi balli raames toimub Estonia Seltsi Segakoori 5. aastapäeva kontsert 

Mai
08.05 - Heli Jürgenson 30
14.-16.05 toimus minilaager Ihasalus bassirühma laulja Peeter Parkeri eestvedamisel
Maikuus jätkuvad proovid, muuhulgas osaleb koor Tallinna erikooride laulupeoeelsel proovil koos orkestriga 30.05.

Juuni
Esinemine Tallinna vanalinna päevadel Harjumäe kõlakojas:
4. juunil kell 20.00
6. juunil kell 16.00
15.06 Clackamas'i kolledzi kammekoori lauljate vastuvõtt Tallinna lennujaamas koos "Revalia" meeskooriga
30.06 kell 13.00 - külaliskoori kohtumine Tallinna linnapeaga
30.06 kell 19.00 - Clackamas kolledzi kammerkoori kontsert Mustpeade majas, üles astub ka Estonia Seltsi Segakoor

Juuli
03.-04.07 üldlaulupidu Tallinnas
07.-11.07 Õllesummer 1999, kus esineb Clackamas'i kolledzi kammerkoor ning ka Estonia Seltsi Segakoor

August
20.-22.08 laululaager Rannamõisa lähistel

September
03.-06.09 Lääneranniku Eesti päevad Los Angeles'is
07.-13.09 Portland ja Seattle

 

Toimunust pikemalt

Estonia Seltsi Segakoor avas oma kontserdihooaja hingedeaja kontsertidega Viljandis Jaani kirikus ja Haapsalus Johannese kirikus (Lossikirikus). Viljandis oli küllaltki palju publikut - näis olevat rohkem kui koorilauljaid. Paraku oli Haapsalus kuulajaid vähem kui lauljaid. Ka linn ise näis olevat välja surnud - ilm oli külm ja ega paljud ei tahtnud oma nina kodust välja pista. Seevastu kooril oli Haapsalus esinedes juba rohkem enesekindlust. Samasugune kontsert toimus ka Tallinnas Jaani kirikus.
Kavas:
J.H.Schein "Die Gerechten werden ewiglich leben"
"Herr, lass meine Klage für dich kommen"
H. Schütz "Heu mihi, Domine"
R. Tobias "Liberi Dei"
F. Liszt "Ave Maria"
Rahvalaul 16. saj, seadnud A. Schönberg "Schein uns, du liebe Sonne"
B. Bettinelli "Ave Maria"

KOORID MÄLESTASID GUSTAV ERNESAKSA
Gustav Ernesaksa 90. sünniaastapäeva puhul korraldati 11. detsembril mammutkontsert, mis ei olnud siiski avalik, vaid mõeldud eelkõige maestrole lähedaste inimeste ja koorilauljate endi jaoks. 
Estonia Seltsi Segakoor esitas koos Tallinna Tehnikaülikooli kammerkooriga laulud "Rabamaastik" ja "Helin" vahetult enne ühendkoori etteastet.
Ühendkoor kandis ette Veljo Tormise "Meelespea" (in memoriam Gustav Ernesaks), sellele vahetult järgnenud "Mu isamaa on minu arm" ettekanne aga oli midagi erilist - koorid laulsid maestro enda juhatusel!
Videoekraanil näidati Gustav Ernesaksa juhatamas seda laulu ühel laulupeol, koorid laulsid selle järgi - ja kuigi pilt ei näidanud teda pidevalt, oli koorilauljatel ometi "Ernesaksa rütm sees"! 

KOOR PAKKUS JÕULURÕÕMU AFAASIAHAIGETELE
27. detsembril said ehk üle pika aja kontserdielamuse osaliseks need, kel insult on suure osa elujõust viinud. Viimsis korraldas Afaasia Liit neile jõulupeo, kus laulis tuntumaid jõululaule ka Estonia Seltsi Segakoor. Kontsert lõppes "Aisakellaga", mis publiku nõudmisel läks kordamisele. Teised laulud - "Oh kuusepuu", "On jõuluvaikus üle maa", "On sõimes tal ase", "Kõik usklikud, tulge". 

TEIST KORDA LEMMIKOOPERIS
Detsembris ja jaanuaris etendus "Estonia" Talveaias teist hooaega Menotti kogupereooper "Jõuluöö külalised" (lavastaja Arne Mikk) ja nagu eelmiselgi hooajal, nii ka seekord olid karjuste rollis Estonia Seltsi Segakoori lauljad. 

KINGIMÄNGUGA UUDE AASTASSE, KINGAD TAEVA POOLE
Ooperiperioodile pani punkti koori aastavahetuspidu Harrastusteatrite Liidu ruumides Toomklubi majas. Õhtu naelaks oli kingitustehaaramine, mis toimus Merca eestvedamisel ja juhendamisel. Igaüks oli toonud kolm väikest kingitust ja kõik nad pandi põrandale hunnikusse. Pidulised istusid kinkide ümber ning ringi käis mitu täringud. Igaüks, kes täringut veeretades sai tulemuseks 1 või 6, võis haarata endale meeldivama kingituse. Kui kingid olid ringi keskelt ära võetud, läks mäng ometigi edasi, kuid nüüd tuli 1 või 6 saajatel haarata kelleltki mängukaaslaselt kink ära. Neile, kes umbes 5 minutit kestnud mängu tulemusel kinkideta jäid, tuli neid annetada.
Kingimängu keskel võis mitmel korral näha lae suunas sirutuvaid jalgu. Hukkunuid või vigastatuid ei olnud.
Eksperiment
Peale mängu, tantsu ja makaronisöömise leiti aega ka uue muusikalise eksperimendi jaoks. Selle viis läbi end "Nõmme Kvartetiks" nimetanud seltskond (Marika, Ritsikas, Arvo, Jaanus - hääled vastavalt SATB), kes esitas karaokena Aarne Oidi - Heldur Karmo laulu "Minu südames sa elad" pop-ballaadiks arranzeerituna. See kummutas väite, nagu ei oleks Oidi lugude stiili üldse võimalik muuta. "Nõmme Kvarteti" etteaste aga kujunes sisuliselt kõigi kohalviibijate ühendkooriks ning läks sel kujul ka kordamisele. Lisapalana korrati samade vahenditega sooritatud kevadist eksperimenti - Raimond Valgre laulu "Meloodia" seadet 50-ndate ja 60-ndate aastate vahetuse rock'n'rolli stiilis (umbes samasuguses stiilis, nagu oli vana hiti "Ain't She Sweet" töötlus ansambli "The Beatles" esituses nende suure kuulsuse eelsel perioodil - vahemikus 1960-1962).
Saatuslik laul
Seltskond laulis teatrisaalis vana head lugu "Rohelised niidud" ("Kord olid niidud rohelust täis..."). Sõna "unistused" oli ühes kohas asendatud sõnaga "portselani", nii et lause kõlas "sa katki kõik me portselani lõid".
Laul oli vaevalt jõudnud lõppeda, kui teisest ruumist kostis mürtsatus.
Selgus, et üks laulja toetus pahaaimamatult sinna, kuhu poleks pidanud...
Koor tundis juhtunu pärast sügavat piinlikkust.
Valesse kohta toetunud laulja on nüüdseks samasuguse vaasi asemele ostnud.

KÄTTPIDI EESTI POLIITILISES LÄHIMINEVIKUS
21. veebruaril tähistati 10 aasta möödumist ühest Eesti taasiseseisvumiseelse vabadusvõitluse olulisest daatumist - Eesti Kodanike Komiteede liikumise algatamisest. Selleks korraldati "Estonia" kontserdisaalis kontsertaktus, kus pidasid kõnet liikumise alguse juures olnud Tunne Kelam ja Trivimi Velliste ning plaanivälise "üllatusesinejana" ka Mart Laar.
Üritusel osales mitu koori, sealhulgas Estonia Seltsi Segakoor koos TTÜ Kammerkooriga. 

SAJANDI ESMAETTEKANNE
Teist korda ajaloos ja esimest korda sel sajandil esitas Estonia Seltsi Segakoor 23. veebruaril "Estonia" Talveaias Johan Nepomuk Hummeli laulu "An Madame Mara zum frohen Jahresfest Weimar 1831"("Madame Marale rõõmsa aastapeo puhul. Weimaris 1831") kuulsa poeedi Johan Wolfgang Goethe sõnadele.Laulu on koori esituses võimalik kuulata (tõenäoliselt katkendina) ETV saates "Ooperitund" 14. märtsil kell 16.15. 
Kõnealune laul oli pühendatud Euroopas tuntud ja hinnatud laulja Gertrud Elisabeth Marale tema 82. sünnipäevaks ning autorid saatsid selle Weimarist sünnipäevalapsele Tallinna. Laulu kandis Mara sünnipäevapeol 1831. aasta 23. veebruaril Mustpeade Majas ette kohalik koor - lauluselts "Singverein". Teise ettekandeni läks niisiis aega 168 aastat. Noodid leiti ligi poolteist aastat tagasi Eesti Ajaloomuuseumi tekstiilihoidlast.

LEITUD LAUL KÕLAS KA NIGULISTES
Laupäeval, 13. märtsil esines Estonia Seltsi Segakoor traditsioonilises Niguliste muusikatunnis ja ka seal kõlas Gertrud Elisabeth Marale pühendatud laul. "Korralik koor," ütles dirigent Ants Üleoja pärast kontserti. 

LAULULAAGER LÕPPES KAHE KONTSERDIGA
16.-18. aprillini toimus Estonia Seltsi Segakoori esimene tõsine laululaager pärast umbes nelja ja poole aastast vaheaega. Tõesti-tõesti - suisa reede õhtust pühapäeva lõunani käis usin töö ja õllejoomine, et 23. aprilli kontsert võimalikult parem välja kukuks. 
Esialgu oli kooril plaanis anda kontsert pärast laste etendust Ardu Põhikoolis. Kuid lauljate kohale jõudes selgus, et etendus jääb ära. Ei jäänud siis Estonia Seltsi Segakooril muud üle, kui kuulutada välja oma kontsert etenduse asemel.
Nii tehtigi kuulutused, mis üles pandi. Kontsert algas kell 12 ning kõik, mis kavas oli, lauldi vapralt ära. Publikuks aga olid seekord vaid toolid.
Otsustas siis koor hakata õppima Artur Kapi kantaati "Päikesele". Üritus jäi aga pooleli, sest kõigi üllatuseks ilmus välja kooli direktor koos oma pereliikmete ja kooli muusikaõpetajaga. Neil oli tagasihoidlik soov kuulata Estonia Seltsi Segakoori kontserti!
Ega kooril muidugi selle vastu midagi polnud. Taas astusid lauljad lavale ja keskpäevane kontsert läks lühendatud kujul edukalt kordamisele.

ardu1_1999 ardu2_1999
Ardu: Peter Perens jõudehetkel Esinejad esimesel kontserdil Ardus
ardu3_1999 ardu4_1999
Publik esimesel kontserdil Pärast teist kontserti: koor koos publikuga
(suur mees esireas on kooli direktor) 
Fotod: Mati Mõttus

Ardu kooli direktor aga polnud Estonia Seltsi Segakoorile just võõras - nimelt laulab ta Kose kammerkooris, kes osales ka Põhja- ja Baltimaade koorifestivalil 1997. aastal Gotlandil. Nagu Estonia Seltsi Segakoor, nii ka Kose kammerkoor ööbis Slites. Saavutasime direktoriga põhimõttelise kokkuleppe, et kunagi tulevikus peaks korraldama kahe koori kohtumise ja ühiskontserdi. 
Ardu kooli direktor on, muide, väliselt küllaltki sarnane raadiomees Hillar Nahkmanniga ning mõneti ka peaminister Mart Laariga. 

ESTONIA SELTSI SEGAKOORI SÜNNIPÄEVAKONTSERT OLI PEETRILE VIIMANE SELLE KOORIGA
Pooleaastase hilinemisega küll, kuid seda pidulikumas õhkkonnas tähistas Estonia Seltsi Segakoor oma 5. sünnipäeva kontserdiga, mis juhatas 23. aprillil Mustpeade Majas sisse Estonia Seltsi kevadballi, millel osalejad täitsid mõõdukalt ära Mustpeade Maja valge saali ja sealsed lauad.
Kavas oli:
J. N. Hummel - J.W.Goethe "An Madame Mara..."
O. di Lasso "Matona"
J. H. Schein "Die Gerechten werden ewiglich Leben"
-"- "Herr, lass meine Klage"
B. Bettinelli "Ave Maria"
E. Tamberg - M.Tank "Ema käed"
M. Saar "Lindude laul"
E. Mägi "Vaikne laul"
E. Mägi - F.R.Kreutzwald "Viru lauliku mõtted"
sdn. V. Tormis "Pulmaliste saabumine" ("Vadja pulmalaulud")
-"- "Hellakese kutse"
-"- "Kutse jaanitulele"
M. Härma "Tõnni kosjasõit"
sdn. V. Tormis "Kui mina alles..." 
Enne viimast laulu andsid Ragne ja Jaanus lühiülevaate koori tegemistest viie aasta jooksul ning tänasid neid, kes koori toetanud on.

Peeter Perens läks, Jüri-Ruut Kangur tuli
Seejärel võttis sõna Peeter Perens, kes teatas, et tema aeg on Estonia Seltsi Segakoori ees läbi. Ta andis Heli Jürgensonile üle Estonia Seltsi tekli, mille oli koori algusaegadel temale andnud Arne Mikk, kes omakorda oli selle saanud ühelt väga eakalt Estonia Seltsi liikmelt.
Ühtlasi tutvustati uut meesdirigenti. See on Jüri-Ruut Kangur, kes juhatab Haapsalu Kammerorkestrit (jääb ka siis juhatama, kui ta kooriga tegeleb). Tema asub kooriga otseselt tööle mai algul.
President Mati Mõttus, fotograaf, andis omakorda Peetrile koos tänusõnadega üle meene - T-särgi, mille peal kooriliikmete näopildid (tõsi küll, kunstilistel taotlustel mõneti moonutatud). T-särgi selja peal on ka Peeter ise pildistatuna koori ridadest dirigeerimise ajal. Dirigeerivad käed aga on kehast eraldi ja madalamas kõrguses, kui käed tavaliselt on.
Jälg helis ja pildis jäi sündmusest ka - koori endine laulja Kuno Laaniste võttis kontserdi videolindile, sellele aga järgnes Jaanuse tehtud väike intervjuu Heli ja Peetriga.
Järgnes ball. See oli nagu üks ball ikka on.

HELI SÜNNIPÄEVAPIDU BAARIS "CON AMORE"
Niisiis juhtus see, mida oli ammu oodata - dirigent Heli Jürgensoni eluaastates vahetus esimene number.
Seda sündmust olid Heliloojate Liidu maja keldris asuvas "Con Amores" tähistamas nii Estonia Seltsi Segakoori lauljad kui ka Heli õpingukaaslased, sh. näiteks ESS-i äsjalahkunud dirigent Peeter Perens ning muusikakirjastaja Sven Peterson, samuti Grete ja Põmma, kes laulsid Heli endises kooris (Nõmme Rahu kiriku kammerkoorist). Ka sünnipäevalapse tütar ja mõlemad õed olid kohal.
Kui pidu algas, oli veel valge. Kui lõppes, oli jälle valge ja peagi hakkasid liikuma esimesed trammid.

TÕMBA-JUHE-VÄLJA-SEINAST-ÜRITUS
Alguses (14. mai) oli neid kaks - Peeter Parker ja Tarmo Tallermaa (bass). Nemad sõitsid juba reede varajasel pärastlõunal Ihasallu ja lõid seal laagri üles. Mere ääres ja puha. Majad Petsi tuttavaid täis.
Pärast korduvaid sideseansse Tallinna ja Ihasalu vahel saabus enne keskööd Jaanus Nurmoja (bass), kes ei teadnud kuni kella kolmveerand 9-ni õhtul, missuguse bussiga ta kohale saab sõita. Targaks sai ta Balti jaama juures maakonnabusside lõpp-peatuses, kus selgus, et ainuke buss umbes sinnakanti läheb Kostiveresse ja väljub kell 22. 
Paraku ei osanud Peeter kohe mitte Kostiveresse sõita, nii et kohtumispaigana jäi ikkagi kehtima Jõelähtme Peterburi maanteel. Kostiverest sinnani oli 3-4 kilomeetrit ning Jaanuse vaim oli valmis selle maa maha kõndima. Nii ta raporteeriski, et on teel Kostiverre.
Ihasallu oli aga lisandunud üks Peetri semu Linnar, kellele telefon sealpool üle anti. Jaanus teatas oma Kostiverre saabumise aja ja sai vastuse: "Arvestame sellega."
Jõudis Jaanus Kostiverre. Küsis bussijuhilt, kuspool on Jõelähtme tee ning raporteeris, et on kohal ja hakkab tulema. Sai vastuse:"Oleme sul sabas. Juba näeme sind!"
Nii jäigi Jaanuse suureks üllatuseks tema jalgsimatk ära.
Tarts juba magas. Linnar läks ära. Mõne aja pärast ärkas Tarts üles. Sai siis veel soojendust võetud ja muusikat kuulatud. Pärast aga magasid haagissuvilas juba kolm meest.
Järgmisel hommikul tulid algul koos Peetri ja Linnariga merest lestad ja mõned siiad. Siis läks Tarmo ning tulid Heli (dirigent) ja Tiit (tenor) Jürgenson koos Hannaga (laps). Nemad nägid Jõelähtmel toime pandud ja palju kõneainet tekitanud kuriteo järgset olukorda. Seejärel tuli Tarmo uuesti koos naisega ja läks jälle, et mõlemad saaksid järgmisel päeval taas korraks tulla. Parajasti suitsetati lesti. Need maitsesid hääd, samuti värske soolasiig.
Kahe päeva jooksul õpiti uusi kaanoneid, lindistati neid ja kuulati. Lisaks söögitegemine, söömine ja joomine.
Pühapäeval oli naabrimees Mardi sünnipäev. Laagrirahvas kutsus ühel heal hetkel sünnipäevalapse koos abikaasaga jaanitule künkale ja laulis "Õnne soovime sul" (viisil: Happy birthday to you). Nagu selgus, polnud vanahärrat varem niimoodi õnnitletud.
Tiit, Heli, Hanna ja Jaanus läksid. Tarmo naisega tuli ja läks. Linnar tuli. Nii lõppes pühapäev ja laager. Esmaspäeval oli jälle proov.

KONTSERDID VANALINNA PÄEVADEL ANTUD
4. ja 6. juunil 1999 pakkus Estonia Seltsi Segakoor laulurõõmu neile, kes olid kogunenud Harjumäe kõlakoja juurde, esinedes rahvusliku kavaga, mille hulgas oli laule Tallinnas toimuva üldlaulupeo ja Los Angeleses toimuva Lääneranniku Eesti Päevade laulupeo repertuaarist. Koor kandis esmakordselt päris oma rahvariideid (ehk täpsemalt selles stiilis vormiriietust), mille hankimiseks sai koor abi Eesti Kultuurkapitalilt (täname!).
Ja siin on sellest ka mõned pildid:

Harju01a
Estonia Seltsi Segakoor eestvaates
harju02b
Koor külgvaates - juhatab Jüri-Ruut Kangur
harju03c
... ja ESS tagantvaates
Pildistas Raivo Lott, Raepress

 

AMEERIKLASED TULID KUUKS AJAKS
15. juunil kell 17 võttis Estonia Seltsi Segakoor koos meeskooriga "Revalia" ning ka mõnede Eesti Teaduste Akadeemia meeskoori lauljatega vastu Clackamas'i kolledzi kammerkoori Tallinna sõpruslinnast Portlandist USA-st (dirigent Mr. Lonnie Cline). Järgmisel päeval tutvus see koor Tallinnaga käies ekskursioonil ning hilisõhtust alates ka ühega siinsetest ööklubidest ("Dekoltee"). Reede hommikul sõitsid nad Tartusse, et osaleda sealsel laulupeol ning sõita sealt edasi Virumaale. Tagasiteel kohtuvad nad Harjumaal helilooja Veljo Tormisega tema suvilas.

LINNAVALITSUS TOETAS ESTONIA SELTSI SEGAKOORI OSALEMIST LÄÄNERANNIKU EESTI PÄEVADEL
Kolmapäeval, 30. juunil 1999 võttis Tallinna Linnavalitsus oma istungil vastu korralduse raha eraldamiseks reservfondist ning selle korraldusega eraldab linnavalitsus 15 000 krooni Kultuuriametile Estonia Seltsi Segakoori Ameerika-sõidu toetuseks.

LINNAPEA VÕTTIS VASTU AMEERIKA KOORI

Clacam1 Clacam2

Kolmapäeval, 30. juunil võtsid Tallinna linnapea Peeter Lepp ja linnasekretär Toomas Sepp Tallinna Raekojas vastu külaliskoori USA-st Portlandist - sellesama koori, kelle üks vastuvõtjatest-majutajatest Tallinnas on ka Estonia Seltsi Segakoor. Meie koori esindajad - dirigent Heli Jürgenson ning lauljad Jaanus Nurmoja ja Peeter Parker olid samuti kohal, nagu ka teise vastuvõtja - "Revalia" meeskoori esindajad eesotsas dirigent Hirvo Survaga.

Clacam3 Clacam4 Clacam5

Clacamas Community Collage Chamber Choir esitas Raekojas mitu sütitavat laulu nii eesti kui ka inglise keeles. Linnapea ja dirigent vahetasid meeneid ning vastuvõtule järgnes ka väike bankett Raesaalis.

Fotod: Raivo Lott, Jaanus Nurmoja

AMEERIKLASTE ESIMENE KONTSERT TALLINNAS
Sama kolmapäeva õhtul algusega kell 19 andsid Mustpeade majas kontserdi mitu koori, kes on olnud kontaktis Clacamas'i kolledzi kammerkooriga, sealhulgas Estonia Seltsi Segakoor. Teade meie koori kontsertesinemise kohta tuli koorile mõneti üllatusena, kuid sellele vaatamata oli laval esinev koosseis ja laulude esituskvaliteet igati korralik.
Kontserdi teises pooles esinesid peakangelased ise, kusjuures nad laulsid laitmatult (tõsi küll, oluliselt aeglasemalt, kui peaks) Veljo Tormise "Kuulmata kuskil kumiseb kodu" Ernst Enno sõnadele, mida Estonia Seltsi Segakoor esitas 1998. aastal esiettekandena koos TTÜ kammerkooriga uute koorilaulude konkursi kontsertosas.
Mustpeade maja kontserdi lõpus kutsusid ameeriklased lavale ka Estonia Seltsi Segakoori, et laulda ühiselt Rene Eespere "Ärkamise aega" ja Miina Härma "Tuljakut".
Kontserdile järgnes mitteametlik koosviibimine, mille jooksul võis kuulda ka Ameerika koori väiksemaid koosseise - neist üks koosnes viiest mehest ja oli nagu "The King's Singers".

LAULUPIDU
Loomulikult osales laulupeol ka Estonia Seltsi Segakoor, kusjuures nädal varem oli üks lauljatest - Jaanus Nurmoja külastanud koos Vanalinna Segakooriga ka üliõpilaslaulupidu "Gaudeamus" Vilniuses.
Praegu on siin olemas pildid Estonia Seltsi Segakoorist rongkäigus 3. juulil. Pildistas Raivo Lott Raepressist ning parempoolse pildi tegi Häli Kummel.

laulupidu1999_1 laulupidu1999_2 laulupidu1999_3

Ega koor rongkäiku vaikides läbinud - liikumisrütmi aitas hoida Mati Mõttuse plekktrumm ja teelusikas, tervitustele vastamiseks ja omapoolseks pealtvaatajate tervitamiseks aga oli Estonia Seltsi Segakooril oma tunnushüüd: "Hõissa ja hõissassa, TRAHH!"

laulupidu1999_4

Laulupidu, nii nagu seda nägi Estonia Seltsi Segakoori laulja Peeter Parkeri fotoaparaat. Ka järgnevad laulupeo pildid on Peetri tehtud.

laulupidu1999_5 laulupidu1999_6 laulupidu1999_7

Estonia Seltsi Segakoori lauljad jälgisid laulupidu - kes mäenõlval koos mulgi kuube riietunud endise dirigendi Peeter Perensiga, kes mujal ja muus seltskonnas; pärast laulupidu koguneti kõigepealt pilditegemiseks laululava astmestikule, hiljem aga väljaku lähedale muruplatsile kesvamärga, suupisteid ja suveõhtu päikest nautima.

Veel hiljem pärast laulupeo teist kontserti toimus Estonia Seltsi Segakoori lauljatel taas ühisüritus Ameerika külalistega - nimelt oli sel päeval, 4. juulil USA iseseisvuspäev. Seda, laulupeo lõppu ja üldse kõike ilusat siis tähistatigi kõigepealt laulmisega Raekoja platsil, seejärel aga Mündi tänaval avatud pubis, mille nime ei suuda ma praegu meenutada.

ESTONIA SELTSI SEGAKOOR ESINES ÕLLESUMMERIL, AMEERIKLASED KA
Üks osa Estonia Seltsi Segakoorist esines Õllesummeril Roundtable'i telgis kolmapäeval, 7. juulil ja laupäeval, 10. juulil - täpsemalt oli see seltskond kahel korral kummagi õhtu jooksul seltskonnalaulude ülesvõtja. Lauljatel olid kaasas paberilehed laulutekstidega, mida jagati ka laudkondadele.
Üritus küttis õllejoojad üles ning mitte just suurde telki kogunes päeva lõpuks nii meeletu rahvahulk, et osa publikust oli sunnitud toimuvat väljastpoolt jälgima. Aga see polnud ka ainult koorilauljate teene - näiteks kolmapäeval astusid Roundtable'is üles Erich Krieger ja Martin Müürsepp, loomulikult "Sõbra lauluga", mille uu-uu-uu-uudele kooriinimesed vapralt kaasa lõid.
Laupäeval olid Kalev Niit ja tema sõber Puis lisaks võitnud karaokevõistluse.
Pühapäeval, 11. juunil olid ka Ameerika koorilauljad kohal. Nende kaks jazz-koosseisu "Mainstream" ja "Straight Ahead", kes olid reedel astunud üles Pärnus jazzifestivalil, esinesid kella 16-st "Õllesummeri" pealaval, nende ülejäänud koorikaaslased ja Estonia Seltsi Segakoori lauljad olid lava ees "näppu viskamas".
Mõistagi võeti ühiselt osa kooride ühislaulmisest, mis algas kell 22. Repertuaaris, nagu mullugi olid tuntud õlle- ja muidu seltskonnalaulud. 
Nii, ja peagi saadame ameeriklased koju tagasi. See juhtub 15. juulil, enne aga pidasid ameeriklased veel esmaspäeval maha ühe tubli saunapeo linnast väljas, teisipäeval aga oli viimane pidulik kokkusaamine Meriväljal "Jussi Pub'i" aias, kus kõikide asjasse puutuvate kooride (Clacamas'i kolledzi kammerkoor, Estonia Seltsi Segakoor, "Revalia") midagi esitasid. Meie koorilt tulid kaks Tormise rahvalaulutöötlust - "Hellakese kutse" ja "Külaliste saabumine" (Vadja pulmalaulud) ning meie algatusel ühiselt Sarapiku "Ta lendab mesipuu poole".
15. juulil pidid ameeriklased olema lennujaamas nii vara, et nad ei näinud erilist mõtet viimasel ööl magada.

jussi_pub1 jussi_pub2 jussi_pub3

Jussi pub'i aias laulsid USA koorilauljad mitu laulu ning dirigent Lonnie Cline pidas pisarsilmil lahkumiskõne. Einestati, kasteti kurku ja tunti end hästi, nagu ikka suveõhtul aias. Meeldivat jällenägemist septembris soovisid Estonia Seltsi Segakoori poolt Marika Pihl ja Mati Mõttus.

LAULULAAGER ANU JA MATI JUURES SUVILAS
Kolm päeva tõsist tööd ja närvipinget, vahepeal ka sauna ja lõõgastust - niisugune oli eelolevale Ameerika reisile pühendatud laululaager Rannamõisa lähistel 20.-22. augustil. Anu vanemate suvila, kus Anu ja Mati ka oma pulmapeo pidasid, mahutas koorirahva lahkesti ära. 

See koori hooaeg lõpeb sedapuhku 15. septembril, kui USA reisilt naasnud Estonia Seltsi Segakoor astub Helsingi-Tallinn laevalt maha. USA reis aga väärib eraldi lehekülge.

 
In English In English

Estonia Seltsi Segakoori on oodatud uued lauljad kõikidesse häälerühmadesse!

Loe edasi...
Kooriliikmetele
Logi sisse/välja
Sel hooajal toetavad meid:
Bänner
Bänner
© 2018 Estonia Seltsi Segakoor - Mixed Choir of Estonia Society
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.