Laupäev, 21. Aprill 2018   
TutvustusUudisedHooaja kava SaavutusedKroonikaKontaktandmed
Sündmusi 1998. aasta kevadsuvel

UUED KOORILAULUD EESTI MUUSIKA PÄEVADEL

*Laulukonkurss * Esmaettekanded * Tants koorilaulu saatel *

Eesti Muusika Päevade raames toimus 22. aprilli õhtul uute segakoorilaulude konkursi lõppvoor. Zürii eesotsas helilooja Raimo Kangroga otsustas, et I koha vääriline on Ester Mägi ja tema laul "Suitsupääsuke" Kalju Lepiku sõnadele.

II koha sai Tiina Kiilaspea jõuluteemaline "Aasta kauneimal õhtul" Marie Underi sõnadele, III koha aga Lilyan Kaiv ja tema "Millest see" Anna Haava sõnadele. Ülejäänud kolm võistluslaulu, mis teises voorus osalesid, said ergutuspreemia osaliseks. Need laulud olid kõik kirjutatud Juhan Liivi sõnadele: "Laulikutele", "Männimets" ja "Tihane". Selgus, et kõigi kolme autor on Olev Sau.

Esikohalaulu autorit premeeriti 3000 krooniga, teine preemia oli 2500 ja kolmas 1500 krooni. Ergutuspreemia oli iga selle preemia vääriliseks kuulutatud laulu kohta 1000 krooni. Nii jagas žürii 10 tuhande kroonist auhinnafondi.

Segakoorilaulude konkursi 6 võistluslaulu valiti välja ühtekokku 34 koorilaulu hulgast.

I ja II koha saanud laulud esitas võistluskontserdil Estonia Seltsi Segakoor Heli Jürgensoni ja Peeter Perensi juhatusel, III koha laulu esitaja oli Tallinna Tehnikaülikooli kammekoor. ESS esitas ka Olev Sau laulu "Tihane", ülejäänud kaks ("Männimets" ja "Laulikutele") kandis ette TTÜ kammerkoor Peeter Perensi juhatusel. Lisaks võistluslauludele kõlasid mõlema koori ühisesituses kaks Veljo Tormise laulu, millest üks - Ernst Enno tekstile loodud "Kuulmata kuskil kumiseb kodu" on valminud tänavu jaanuaris. Teine, soomekeelne "Sinikka laul" Eino Leino tekstile kannab aastaarvu 1991. Mõlemad laulud on Eestis ESMAETTEKANDES!

Samal kontserdil aga võis näha ka omamoodi "varieteeprogrammi" - nimelt on endine Estonia Seltsi Segakoori laulja, tantsujuht Marge Ehrenbusch seadnud tantse mitmele koorilaulule kummagi koori repertuaarist. Koorid laulsid vaheldumisi ja Marge Ehrenbuschi tantsutrupp tantsis laulu järgi. Kõige sellega käis kaasas slaidiprogramm, mille koostas Estonia Seltsi Segakooris laulev fotograaf Mati Mõttus.

JÄRGMISEL ÕHTUL OLI KOHTUMINE HELILOOJATEGA

23. aprilli õhtul olil "Estonia" Talveaias kohtumisõhtu koorilaulude võistluse võitnud heliloojatega, kellest ei osalenud kahjuks Lilyan Kaiv. Estonia Seltsi Segakoor ja TTÜ kammerkoor esitasid esikolmikusse jõudnud laulud, samuti läks kordamisele sama kava, nagu Mustpeade Majaski.

***

Samal teemal oli, 24. aprillil kell 21 saade Eesti Raadio Vikerraadio programmis sarjast "Oma ja ehtne". Laulud olid lindistatud 22. aprillil Mustpeade Majas, vestlusring heliloojate ja dirigentidega aga 23. aprillil "Estonia" Talveaias. Saatejuht oli Maie Viilup.

KOORI JA TUDENGITE VASTASTIKUNE KATSUMUS

Pühapäeval, 24. mail pani Estonia Seltsi Segakoor hooajale suure punkti sellega, et osales Mustpeade Majas Eesti Muusikaakadeemia koorijuhtimistudengite konkursil Georg Otsa muusikapäevade raames. Neli tudengit juhatasid koori repertuaaris olevaid laule, kuid tegid seda omamoodi, mitte nii, nagu koor oli harjunud neid laule laulma. Kurja vaeva nägid mõlemad pooled.

KÕLAS "LUAL EDUDNIL", MILLE AUTORIKS ON RAAS TRAM

Laul oli päris keeruline, kuid ometi sai Estonia Seltsi Segakoor selle esitatud vaatamata vähesele harjutamisele. See kummaline laul kanti ette Peeter Perensi juhatusel koorijuhtimistudengite konkursi järel toimunud tuluõhtul Tallinna Toomklubis.

ESS LAULIS LAHTI ŠVEITSI MAJA

Tallinna linnapea Ivi Eenmaa lõikas 3. juunil läbi lindi Roosikrantsi tänavale ehitatud uuel hoonel, niinimetatud Šveitsi majal. Avamisüritusel osalenutele esines Estonia Seltsi Segakoor.

sveits1 sveits2

Hoones asuvad nüüdsest Šveitsi konsulaat ning kindlustusfirma "Swiss Re Advisers", mille Shveitsis asuv emafirma "Swiss Reinsurance Co" on maja omanik. Hiljem loovad oma kontoreid selles majas ka teised asutused ja firmad, lähiajal näiteks Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank.

ESTONIA SELTSI SEGAKOOR OSALES ÕLLESUMMERIL 1998

Juuli alguses toimunud Õllesummeri viimasel päeval Tallinna Lauluväljakul toimus laulupidu, kus osales mitutuhat koorilauljat, lauldes ühiselt puhkpilliorkestri saatel tuntumaid rahvalikke laule. Ka Estonia Seltsi Segakoor otsustas kaasa lüüa, sest mis saab meie kooril olla selle vastu, kui saab ühtaegu laulda ja mõnusat kesvamärjukest vahele rüübata!

KÜLAS KÄIS GÖTTINGENI KIRIKUKOOR

Juuli teisel poolel külastas Eestit ja Estonia Seltsi Segakoori Göttingeni segakoor Sankt-Jacob Kantorei Saksamaalt, kes esines Tallinnas Pühavaimu kirikus, Pärnus Eliisabeti kirikus ja Viljandis Jaani kirikus koorimuusikaga neljast sajandist. Lisaks sellele veetsid nad ühe päeva Lahemaa rahvuspargis, läbides mitmekilomeetrise teekonna läbi ürgmetsa. Sellest lähemalt Sankt-Jacob Kantorei postitusest. 


 
In English In English

Estonia Seltsi Segakoori on oodatud uued lauljad kõikidesse häälerühmadesse!

Loe edasi...
Kooriliikmetele
Logi sisse/välja
Sel hooajal toetavad meid:
Bänner
Bänner
© 2018 Estonia Seltsi Segakoor - Mixed Choir of Estonia Society
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.