Laupäev, 21. Aprill 2018   
TutvustusUudisedHooaja kava SaavutusedKroonikaKontaktandmed

 

Parvlaev Estonia huku 15. aastapäevale pühendatud mälestuskontserdidAnna_meile_rahu

 

"Anna meile rahu"

 

 

Laupäeval, 26. septembril Tallinnas, Metodisti kirikus kell 19:00

Pühapäeval, 27. septembril Võru kultuurimajas Kannel kell 19:00

 

Arvo Pärt "Cantus in Memoriam Benjamin Britten"

Kaljo Raid "Largo" solist Aaare Tammesalu (tšello)

Roxanna Panufnik "Westminster Missa"

solist Heldur-Harry Põlda (poiss-sopran)

 

Esitavad XXI sajandi orkester, Estonia Seltsi Segakoor ja Tartu Ülikooli Kammerkoor

dirigent Erki Pehk

 

Sissepääs on tasuta

 

Toetajad: Eesti Kultuurkapital ja Võru Sümfoonilise Muusika Ühing 

 

 

-------------------------

Pärti me juba teame. Või vähemasti siis, kui tema muusikat kuulnud ei ole, siis teeme näo nagu oleks. Sest nagunii tuleb kunagi SEE päev. Kõik, kes on tunnustatud maailmahelilooja loomingust osa saanud, on valmis seda alati uuesti kuulama. Sest Arvo Pärdi looming kirgastab ning puhastab mõtte- ja meeleilma.

Ookeanitaguse omamaa mehe Kaljo Raidi loominguga on keerulisem. Väliseesti tuntuimate heliloojate hulka kuulunud Kaljo Raid lõpetas aastal 1944 Tallinna Konservatooriumis Heino Elleri kompositsiooniklassi. Samal aastal põgenes ta Eestist. Hiljem õppis ta ususteadust ja töötas Kanadas muusikaõpetajana ja pastorina.  Väidetevalt on Kaljo Raidi teostest rahvusvaheliselt tuntuim esimene sümfoonia, mille plaadifirmale Chandos salvestas 1980ndatel Neeme Järvi. Kaljo Raidi "Largo" on mõjuv tšellolugu, väga mõjuv.

Ja viimaks Roxanna Panufnik. Panufnik on Inglismaal elav tunnustatud uue põlvkonna looja. Rahvusvaheliste plaadiajakirjade kriitikute hinnangul on Panufnik tänapäeva kõige ilusama liturgilise muusika looja ja kõige tundlikum vokaalhelilooja. Westminsteri missat peetakse aga kauneimaks teoseks, mis on iial Londonile pühendatud. Missa habras kellakõla (helisevad löökpillid ja harfid) ning poiss-soprani hõbedane hääl on harva kogetav kooslus.

Koorilauljana on missa partituuri lugeda võrdlemisi jube -- ikka päevi ja hulk proove läheb enne, kui saad asjast aimu ja õiged käigud kätte. Aga seda suurem on siis rõõm neist värvidest, mis tosinahäälne koor teiktab. See on nii ilus muusika, et kananahk tuleb ihule ja pisar silma. Tõsiselt.

Väidetavalt on 40-aastane Roxanna Panufnik saamas omamoodi kultusheliloojaks – temalt mõni aeg tagasi tellitud teose kandis ette World Orchestra for Peace (maailma orkester rahu heaks) maailma ühe kuulsaima dirigendi Valeri Gergijevi juhatusel Jeruusalemmas.

Aga see põhjus, miks ikkagi Estonia Seltsi Segakoor, Tartu Ülikooli Kammerkoor, 21. sajandi orkester ning dirigendid Erki Pehk, Heli Jürgenson ja Triin Koch asja ette võtsid... Seesama tunne ja teadmine, kui me seisime sadamas 15.aastat tagasi... Seesama tunne, võib-olla veidi tuhmim, aga sama ikkagi ...

Loen enamasti kõik need aastad sel "Estonia"-päeval üht vana keldi palvet, vahel muul aja ka. Nii hakkab kuidagi kergem.

tõusku tee kohtama sind
olgu tuul alati puhumas su taga
paistku päike soojalt su palgeile
langegu vihm pehmelt põldudele
ja kuni me kohtume taas
hoidku sind Jumal oma peopesa kumeruses

 

 
In English In English

Estonia Seltsi Segakoori on oodatud uued lauljad kõikidesse häälerühmadesse!

Loe edasi...
Kooriliikmetele
Logi sisse/välja
Sel hooajal toetavad meid:
Bänner
Bänner
© 2018 Estonia Seltsi Segakoor - Mixed Choir of Estonia Society
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.